Wycieczka do Parku Miniatur i Dinolandii w Inwałdzie

Oferta przewodnicka:

Całodniowa wycieczka ze mną może zawierać następujące elementy (do wyboru):

• zwiedzanie Parku Miniatur w Inwałdzie (chodzenie alejkami obok których znajdują się miniatury znanych na świecie obiektów turystycznych, rekreacja w mini lunaparku (niesamowita jazda na Autoscooterze, widokowa przejażdżka na Kole Młyńskim, szalona podróż na Piracie, kino 5D MAX, dreszczyk emocji w Egipt Horror Show, edukacyjna wystawa Tutenchamon, niesamowite przeżycia w Symulatorze, dzika Rzeka, salon gier, kolejka elektryczna Farma, dziecięca Karuzela, 9 metrowa zjeżdżalnia, małpi Gaj, ogromna piaskownica, zielony labirynt),

• zwiedzanie minii zoo,

• zwiedzanie Parku Rozrywki Dinolandia (zwiedzanie parku dinozaurów, atrakcje: mini golf, pétanque - gra w bule, jaskinia tajemnic, crazy Tyrol, ściana wspinaczkowa,  park linowy dla dzieci, plaża, jaskinia tajemnic, plac zabaw, kolejka pirat, euro bungee, dmuchana zjeżania, basen kulkowy, kule sferyczne quady, trampolina, żyroskop – trenażer lotu, armatki pneumatyczne),

• czas wolny, możliwość zamówienia posiłku (pieczenie kiełbasek),

• przejażdżka mini ciufcią.

SPECYFIKACJA ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW

PARK MINIATUR W INWAŁDZIE

Karpacki Gazda zaprasza do Parku Miniatur w Inwałdzie. Park Miniatur "Świat Marzeń" zlokalizowany jest  w Inwałdzie, 6 km od Wadowic, na terenie 45.000 m2. Park Miniatur to jedyne miejsce, w którym możliwa jest podróż dookoła świata  w ciągu jednego dnia. Potrzebne jest tylko kilka minut by przekroczyć granicę. Pomysłowo zaprojektowane alejki prowadzą turystów do kolejnych państw i ich cennych zabytków. W Parku Miniatur znajduje się ponad 50 modeli najsławniejszych cudów architektonicznych świata, m.in.: Świątynia Akropolu, Koloseum, Krzywa Wieża w Pizie, Bazylika św. Piotra, Statua Wolności, Mur Chiński, Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Big Ben, Sfinks, Biały Dom. Prawie wszystkie miniatury zostały zbudowane w skali 1:25. Zastosowanie jednej skali pozwala na porównanie wielkości poszczególnych obiektów.  Wyjątkiem jest rzymska Bazylika św. Piotra, która jako jedyna w całej Europie została wykonana w skali 1:15 oraz nowo powstały Kompleks Wenecki wykonany w skali 1:10. Kompleks jest ogromny i mieści się na powierzchni 450 metrów kwadratowych.

Turyści mogą wejść z Karpackim Gazdą w samo serce kompleksu, czyli na Plac św. Marka i poczuć romantyczno - nostalgiczną atmosferę Wenecji. Spacerując po placu, można z bliska podziwiać Bazylikę św. Marka oraz górującą nad Placem Dzwonnicę. Jest też kanał wodny, otaczający kompleks z trzech stron. Oprócz najpiękniejszych budowli świata znajdziemy tu moc atrakcji, m.in. Kino 5D MAX, Symulator, Egipt Horror Show, Pirat Show, Zielony Labirynt i wiele innych. Punkty gastronomiczne kuszą zapachem wspaniałych przysmaków, a sklepiki z pamiątkami różnorodnością upominków. Park Miniatur czynny jest przez cały rok. Czas spędzony z Karpackim Gazdą w Parku to niezapomniane wrażenia. Zabawa dla całej rodziny gwarantowana!

Karpacki Gazda będzie Waszym przewodnikiem po zwiedzanych atrakcjach!

MOŻLIWE ATRAKCJE:

Mini Lunapark to mnóstwo atrakcji dla zwiedzających!

• niesamowita jazda na Autoscooterze,

• widokowa przejażdżka na Kole Młyńskim,

• szalona podróż na Piracie,

• kino 5D MAX,

• dreszczyk emocji w Egipt Horror Show,

• edukacyjna wystawa Tutenchamon,

• niesamowite przeżycia w Symulatorze,

• dzika Rzeka,

• salon gier.

Dla Najmłodszych:

• kolejka elektryczna Farma

• dziecięca Karuzela

• 9 metrowa zjeżdżalnia

• małpi Gaj

• ogromna piaskownica

Atrakcje te gwarantują moc fascynujących przeżyć! W okresie od listopada do marca atrakcje lunaparkowe są nieczynne.

ZIELONY LABIRYNT

Karpacki Gazda zaprasza do zielonego labiryntu. Radość i zabawa dla dorosłych i dzieci pośród pachnących zielenią korytarzy! Zawiłe, zielone korytarze rozciągają się na obszarze 2.000 m2 . Uciechę mają nie tylko dzieci, szukające wyjścia z Zielonego Labiryntu. Wyśmienicie bawią się także Dorośli, którzy błądząc po labiryncie, próbują znaleźć właściwą drogę. Nie jest to wcale proste. Skomplikowany system zielonych korytarzy wymaga poświęcenia od kilku do kilkudziesięciu minut na osiągnięcie celu. Wysokość naszego labiryntu stale wzrasta. Obecnie ma wysokość 1,40 m. Za około 3 lata osiągnie wysokość 1,80 m. Nad Zielonym Labiryntem znajduje się pomost widokowy, z którego rodzice mogą obserwować poczynania swoich pociech.

ZWIEDZANIE Z KARPACKIM GAZDĄ WYSTAWY TUTENCHAMON

Magiczna podróż z karpackim Gazda w czasy starożytnego Egiptu. Wystawa repliki grobowca Faraona Tutenchamona wykonana specjalnie dla parku miniatur przez egipskich artystów. Główna komora grobowa odtworzona w skali 1:1 przenosi nas w gorące okolice Doliny Królów. "Złota Maska", osobisty rydwan, posągi związane z religią oraz wiele przedmiotów codziennego użytku. Kilkadziesiąt replik skarbów odnalezionych przy Faraonie Tutenchamonie - doskonała lekcja starożytnej historii.

Karpacki Gazda proponuje:

• zabawę w Egipt Horror Show – Egipskim Pałacu Strachów,

• zwiedzanie Wystawy Tutenchamon.

MINI ZOO W INWAŁDZIE

Z parku miniatur wraz z Karpackim Gazdą możemy udać się do Minii Zoo. Karpacki Gazda oferuje możliwość organizacji w obrębie Minii Zoo imprez plenerowych i okolicznościowych: festyny, zabawy, biesiady i dyskoteki, uroczystości rodzinne - imieniny, urodziny, jubileusze, pieczenie prosiaka lub barana, ogniska i grillowanie, przejażdżki bryczką i wozem drabiniastym do 25 osób (z możliwością zorganizowania inscenizowanego napadu zbójnickiego na turystów). W zimie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych Karpacki Gazda zorganizuje dla Państwa kuligi połączone z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek (na życzenie organizujemy inscenizowane napady na turystów). Niewątpliwą atrakcją w gospodarstwie jest otwarte przez cały rok Mini Zoo. W zagrodach i wolierach zobaczą Państwo z Karpackim Gazdą wiele gatunków ptaków i zwierząt, zarówno domowych jak i dzikich. Są wśród nich osły, lama, owce kameruńskie, kozy, daniele, papużki, dzikie kaczki, emu i wiele innych. Przebywanie między zwierzętami oraz możliwość dokarmiania ich z ręki, pozostawi niezapomniane wrażenia wśród najmłodszych, jak i starszych Gości. Wszystkie zwierzęta i ptaki posiadają krótkie charakterystyki, przygotowane na specjalnych tabliczkach przy ich wybiegach.

DINOLANDIA - PARK DINOZAURÓW

Karpacki Gazda zaprasza na wycieczkę do Parku Rozrywki Dinolandia, który powstał w Inwałdzie, a położony jest pomiędzy Wadowicami i Andrychowem. Karpacki Gazda będzie Waszym przewodnikiem po parku Dinolandia. W parku mieszka ponad 50 różnej wielkości dinozaurów, pterozaurów, ichtiozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Jest to jedyna w Europie kolekcja tych zwierząt, pochodząca ze Stanów Zjednoczonych. W Dinolandii znajdują się również dwie ścieżki do minigolfa, pola do gry w pétanque, ściana wspinaczkowa oraz trasy zjazdów tyrolskich Crazy Tyrol. Najmłodsi goście mogą dodatkowo skorzystać z parku linowego dla dzieci, placu zabaw oraz - o ile starczy im odwagi - wejść do Jaskini Tajemnic. Na młodych odkrywców czeka na naszej plaży ukryty tam szkielet T.rexa. Karpacki Gazda zaprasza też do T.rextaurant i kilku innych punktów gastronomicznych oraz do odwiedzenia sklepiku z pamiątkami. Setki milionów lat przed pojawieniem się pierwszych ludzi na Ziemi dominowały dinozaury i inne zadziwiające zwierzęta. Opanowały prehistoryczne morza, powietrze i lądy i królowały przez około 165 milionów lat. W malowniczych plenerach Dinolandii można podziwiać wyjątkowy zestaw ponad pięćdziesięciu różnej wielkości figur dinozaurów, pterozaurów, ichtiozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Największym eksponatem jest figura mamenchizaura, który od głowy do ogona mierzy aż 22 metry. Łącznie kolekcja obejmuje ponad sto pozycji wystawienniczych, ponieważ dodatkowo uzupełniają ją eksponaty głów, szkieletów, kości i rozmaitych skamielin. Spacerując urokliwymi alejkami Dinolandii można nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat dawnych dziejów Ziemi i zamieszkujących ją stworzeń, lecz także przyjemnie spędzić czas, odpoczywając w cieniu spinozaura.

MINI GOLF

Dinolandia jest miejscem, gdzie z Karpackim Gazdą można aktywnie spędzić czas. Sprzyja temu bogata oferta rodzinnych zajęć rekreacyjnych i sportowych. Jedną z propozycji jest mini golf. W parku powstały dwie ścieżki do gry w minigolfa. Każda z nich składa się z 9 pełnowymiarowych pól, położonych wśród zieleni i strumyków. Rozmaitość naturalnych i specjalnie zaaranżowanych przeszkód sprawia, że gra jest dobrą zabawą dla całej rodziny. Na terenie parku można wypożyczyć sprzęt do gry w minigolfa, a każda grupa graczy otrzymuje karnet do zapisywania wyników.

PÉTANQUE

Ciekawą i mało znaną propozycją rodzinnej rozrywki jest gra w pétanque. Sport ten jest podobno drugim pod względem popularności sportem na świecie, jednakże w Polsce na razie mało znanym. Najwięcej grających można spotkać we Francji i Włoszech. Sama gra jest prosta, a najważniejsze w niej jest... dobre towarzystwo. W Dinolandii będzie można spróbować swych sił na 3 torach do gry w pétanque. Sprzęt, zasady gry oraz karnety do zapisywania wyników będą dostępne na miejscu. Pétanque (gra w bule/boule, gra w kule, petanka) to tradycyjna francuska gra towarzyska z elementami zręcznościowymi, rozgrywana na pozbawionym trawy placu (zwanym bulodromem), np. na utwardzonym piasku, o wystarczających wymiarach (które dla gry turniejowej wynoszą min. 15×4 m). Pétanque polega na rzucaniu z wyznaczonego miejsca stalowymi kulami (bulami; fr. boule - kula). Pétanque ma proste zasady gry. Grać w nią może każdy i w każdym wieku.

JASKINIA TAJEMNIC

Jaskinia Tajemnic to miejsce przeznaczone tylko dla odważnych. Jej ciasne, kręte i dosyć ciemne korytarze doprowadzą odwiedzających do groty, w której uwięziony został młody dinozaur. Na ścianach jaskini można znaleźć pradawne malowidła naskalne oraz odciski amonitów, trylobitów i innych stworzeń. Do jaskini prowadzi pięć niezależnych wejść, a korytarze tworzą kręty labirynt. Kto wie, może wśród zwiedzających znajdą się także wystarczająco odważni i gibcy dorośli, którzy zdecydują się odszukać uwięzionego dinozaura...?

CRAZY TYROL

Dinolandia z lotu ptaka? Czemu nie! Pomiędzy 23 słupami zainstalowanymi na terenie parku zostały rozpięte liny umożliwiające zjazdy tyrolskie na trasie o łącznej długości około 500 metrów. "Przeloty" nad Dinolandią rozpoczyna się z platform umieszczonych na wysokości 9 metrów nad ziemią. Odwiedzający Crazy Tyrol mają także możliwość oddania Skoku Tarzana, czyli swobodnego, wahadłowego lotu na linie nad jednym z większych zbiorników wodnych Dinolandii. Spora dawka adrenaliny - zapewniona! Z myślą o dzieciach przygotowano park linowy i zjazdy tyrolskie w wersji mini. Z atrakcji Crazy Tyrol mogą korzystać osoby mające nie mniej niż 160 cm wzrostu. Z parku linowego dla dzieci mogą korzystać osoby mające co najmniej 130 cm wzrostu. Wszyscy użytkownicy, bez względu na wiek i wzrost, zostaną wyekwipowani w specjalną uprząż i kask oraz przejdą krótkie szkolenie prowadzone przez obsługę parku.

ŚCIANA WSPINACZKOWA

Na terenie parku powstała sztuczna ściana wspinaczkowa o wysokości 8 metrów, na której można spróbować swoich sił pod okiem operatorów ściany. Usytuowana nieopodal diplodoka i mamenchizaura ściana umożliwia wspinaczkę na ośmiu, różnej trudności, trasach. Zarówno nowicjusze, jak i bardziej zaawansowani znajdą coś odpowiedniego dla siebie. Na naszej ścianie można się wspinać korzystając z asekuracji operatora ściany lub zaprzyjaźnionego wspinacza. Każdy zainteresowany wspinaczką przechodzi krótkie szkolenie, prowadzone przez obsługę ściany.

ATRAKCJE DLA DZIECI

Dinolandia to miejsce, w którym każdy niezależnie od wieku znajdzie coś dla siebie. Wiele uwagi poświęcono przygotowując atrakcje dla najmłodszych, aby mogli w Parku spędzić niezapomniane chwile, pełne radości i dobrej zabawy.

Park linowy dla dzieci

Przygotowano dla zwolenników zabaw i sportów tor linowy. Składa się z różnego rodzaju stacji: belek, siatek, zjazdów i deskorolki. Najmłodsi otrzymują kaski i uprzęże i po przebytym szkoleniu mogą bezpiecznie przejść trasę i cieszyć się niezwykła przygodą.

Plaża

Na wszystkich, którzy interesują się pracą paleontologów czeka Plaża, a na niej zakopany szkielet jednego z dinozaurów. Oczywiście jaki to gad, można się dowiedzieć na miejscu, gdzie czekają łopatki, pędzle i dużo pracy… Satysfakcja gwarantowana, a swoje znalezisko można podziwiać z Wyspy Odkrywców. Dla rodziców, którzy chcą pomóc swoim pociechom lub odpocząć w cieniu parasoli czekają wygodne leżaki.

Jaskinia Tajemnic

Jest to miejsce, w którym można poczuć się jak Jaskiniowcy. Przechadzki po ciemnych, krętych i ciasnych korytarzach przeznaczone są tylko dla odważnych. Swoją odwagę można również sprawdzić przechodząc przez wbudowane w ściany rury. Nie trzeba się jednak zbyt martwić, oko dość szybko przyzwyczaja się do ciemności. Na wytrwałych wędrowców czekają ścienne malowidła.

Plac Zabaw

Najmłodszych Karpacki Gazda zaprasza do pokonywania torów na Placu Zabaw, wielkiej piaskownicy, skorzystania ze zjeżdżalni i huśtawek. Miejsce, na którym znajduje się Plac Zabaw mieści się obok restauracji T.Rextaurant, dzięki czemu rodzice cały czas mogą mieć na oku swoich milusińskich.

Wiele atrakcji

W sąsiedztwie Diplodoka znajduje się miejsce pełne wrażeń dla dzieci. Każdy z nich znajdzie tu coś dla siebie. Do wyboru, do koloru. Można odbyć niezapomnianą przejażdżkę Kolejką Pirat, „wykąpać się” w Basenie Kulkowym, oderwać się od ziemi na Euro Bungee, a nawet pochodzić po wodzie… Jak to możliwe? Potrzebny tylko dobry humor, wielka kula i basen… Najlepiej przekonać się samemu. Zapraszamy również na Dmuchaną Zjeżdżalnię i Trampolinę.

Kolejka Pirat

Czeka na najmłodszych gości Dinolandii. Przejażdżka w niej pozwala poczuć się jak w prawdziwej lokomotywie.

Euro Bungee

Atrakcja dla nieco odważniejszych. Daje możliwość oderwania się od ziemi i szybowania w przestworzach jak prawdziwy pterodaktyl.

Dmuchana Zjeżalnia

Atrakcja dla starszych i młodszych dzieci. Fantastyczna zabawa połączona z rywalizacją w grupie rówieśników.

Basen Kulkowy

Alternatywa dla tych, którzy boją się wysokości i wolą naziemne zabawy. W otoczeniu kilkuset kul można poczuć się jak w prawdziwym basenie... Tyle, że z kulami zamiast wody… Nie trzeba się martwić o ręcznik do wytarcia ciała po takiej kąpiel.

Kule Sferyczne

Karpacki Gazda zaprasza wszystkich do basenu z kulami sferycznymi. Chodzenie po wodzie jest możliwe! Sprawdź sam ile frajdy sprawi kula i woda :).

Quady

Chcesz poczuć wiatr we włosach? Chcesz poczuć się wolny? Wsiadaj na quady, które są w Parku! To pełna adrenaliny zabawa na 4 kołowych motorach. Pojazdy bez problemu potrafią pokonać najcięższe i niedostępne tereny. Atrakcja przystosowana dla dzieci od 12 lat.

Trampolina

Kolejna okazja, aby oderwać się od ziemi i przez chwilkę spróbować latać! Trampolina to atrakcja, z której warto skorzystać będąc w tych okolicach.

Żyroskop – trenażer lotu

Zabawka dla zakręconych albo chcących się zakręcić. Dzięki niej można poczuć, jak wokół wiruje cały świat, a ty wraz z nim. Ta metalowa konstrukcja z fotelem między obręczami jest podobna do urządzenia, które wykorzystują piloci i kosmonauci w czasie swoich treningów. Można również zaobserwować jak zachowuje się organizm człowieka w ekstremalnych sytuacjach. Podczas 5 - minutowej symulacji lotu można uzyskać przeciążenie sięgające nawet do 3G. Z Żyroskopu mogą korzystać praktycznie wszyscy - wyjątkiem są osoby z chorobami serca, nadciśnieniem i epilepsją.

Armatki pneumatyczne

Fantastyczna zabawa dla każdego pokolenia dla dzieci jak i dla dorosłych. Armatki strzelają mięciutkimi piłeczkami z gąbki sprężonym powietrzem. Zabawa armatkami jest całkowicie bezpieczna i nie grozi jakimkolwiek urazem. Można na niej poćwiczyć spryt i celność. Świetna zabawa.

 

Wszystkie usługi i bilety wstępów do zwiedzanych obiektów na zapytanie z indywidualna kalkulacją!

 

Skorzystanie z usługi przewodnickiej i zarezerwowanie odpowiednich atrakcji wymaga wcześniejszej rezerwacji, której można dokonać w Żywieckim Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego pod nr tel./fax 033 475 96 52 lub 609 789 879 lub pisząc maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zapraszamy w Beskidy z Karpackim Gazdą!


Zarezerwuj Karpackiego Gazdę
joomla template 1.6