Nordic walking w Beskidach

Kije w dłonie... i w beskidzkie gronie!

W Beskidach jest wiele ścieżek spacerowych, szlaków turystycznych, które idealnie nadają się do uprawiania Nordic Walking. Karpacki Gazda poleca aktywny wypoczynek w Beskidach z  kijkami  w dłoni. Dzięki tej formie rekreacji zwiedzimy niektóre miejsca związane z beskidzkimi zbójnikami! W ciągu paru lat Nordic Walking dokonał przełomu wśród ćwiczących Finów bez względu na ich wiek i poziom zaawansowania. Szacuje się, że w przybliżeniu 400,000 Finów uprawia obecnie Nordic Walking, a połowa całej populacji próbowała Nordic Walking przynajmniej raz. Co jest takiego w Nordic Walking, co przyciąga ludzi? Nordic Walking jest tak popularny, ponieważ jest skuteczny, łatwy i niedrogi. Nordic Walking to forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Technika marszu jest pewnym połączeniem marszu tradycyjnego (bez użycia kijów) lub chodu sportowego z techniką jazdy na nartach biegowych - odpychania się od podłoża. Prostota i łatwość takiej aktywności, a zarazem jej bezpieczeństwo umożliwia uczestnictwo w niej osób z różnego przedziału wiekowego i różnej kondycji fizycznej. Można uprawiać Nordic Walking w każdym klimacie, w dowolnym terenie, na wszystkich nawierzchniach i co ważne - przez cały rok i przez każdego! Dobrze jest rozpocząć uprawianie Nordic Walking pod okiem instruktora, który nauczy prawidłowej techniki marszu i pomoże dobrać odpowiednie kije.

Badania wykazały, że dobry trening techniki Nordic Walking pozwala osiągnąć takie korzyści zdrowotne jak:

• usprawnienie układu oddechowego i sercowo-naczyniowego,

• zwiększenie poboru tlenu,

• rozwija wszystkie mięśnie kończyn dolnych i prostowników kończyn górnych,

• wzmacnia mięśnie tułowia, ramion i barków,

• zwiększa mobilność górnego odcinka kręgosłupa i łagodzi napięcia mięśniowe w okolicy barków,

• niewielkie obciążenie stawów sprawia, że jest zalecany osobom otyłym,

• w porównaniu ze zwykłym chodem, spala się przeciętnie od 20% do 40% więcej kalorii.

Karpacki Gazda zaprasza do udziału w spacerach kondycyjnych z użyciem specjalnych kijków. Spacer nordycki to prosty sposób na powrót do formy i utrzymanie dobrej kondycji. Technika marszu z kijami powoduje zaangażowanie i wzmocnienie wszystkich partii mięśni, również górnej połowy ciała. Intensywność treningu dostosowana jest do sprawności uczestników. W czasie treningu chronione są przed przeciążeniem stawy kończyn dolnych (skokowe, kolanowe, biodrowe), dzięki czemu jest to forma treningu praktycznie dla każdego. Zajęcia prowadzone są przez Instruktorów z którymi współpracuje Karpacki w grupach 5 - 15 osobowych.

Program zajęć:

• zebranie grupy, sprawy organizacyjne, dopasowanie sprzętu,

• rozgrzewka,

• krótki kurs Nordic Walking,

• trening właściwy - trasa wycieczki „Szlakiem Zbójników Beskidzkich” dostosowana do sprawności grupy (czas trwania około 1,5 - 2h),

• zakończenie treningu, ćwiczenia rozciągające.

 

Wszystkie usługi i wypożyczenie sprzętu sportowego na zapytanie z indywidualna kalkulacją!

 

Skorzystanie z usługi przewodnickiej i zarezerwowanie odpowiednich atrakcji wymaga wcześniejszej rezerwacji, której można dokonać w Żywieckim Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego pod nr tel./fax 033 475 96 52 lub 609 789 879 lub pisząc maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  

Zapraszamy w Beskidy z Karpackim Gazdą!

 

Zarezerwuj Karpackiego Gazdę

joomla template 1.6